Aktivity - Karolina HOTEL

Přejít na obsah
AKTIVITY
WELLNESS | SPORTOVNÍ VYŽITÍ | NABÍDKA OKOLÍ


Dovolte nám nabídnout Vám jen malou ochutnávku turistických tipů a aktivit, které můžete v okolí podniknout.
Wellness
wellness centrum

ZRELAXUJTE TĚLO A MYSL

Načerpejte energii v našem hotelovém wellness centru je ideálním místem pro využití Vašeho volného času nebo při nepříznivém počasí. V příjemném prostředí našeho „relax & care“ centra načerpáte novou sílu a energii, a zapomenete na Vaše všední strasti a starosti za zvuků relaxační hudby. Naše relaxační centrum je Vám denně k dispozici.

SPORTOVNÍ VYŽITÍ
sportovní využití | nabídka okolí

GOLF V HARRACHOVĚ
Harrachov – zelený svět Krkonoš. Jsme jediným hřištěm v Krkonoších s nainstalovanými odpališti pro nejmenší golfisty v rámci projektu rodinný golf – „Family Courses“, děti se tak stávají rovnocennými partnery svých rodičů. Poloha hřiště v horském středisku umožňuje spojit golf s rodinnou dovolenou. Jedná se o nejvýše položené hřiště v Čechách (730 m n.m.) zasazené do krásné přírody západních Krkonoš. Devítijamkové hřiště je zapojené do projektu Family Courses. Par hřiště 60, délka 2 992 m ze žlutých odpališť. Je možno využít další aktivity – horská kola, tenis, horská turistika, mini golf, koupaliště.

LANOVÉ CENTRUM HARRACHOV
Lanové centrum PROUD – Harrachov se nachází v Krkonošském národním parku na soutoku řeky Jizery s Mumlavou. Areál se rozkládá na ploše cca 5.500 m2 a celý je situován čistě v přírodě. Při programu Vás tedy nebude nic rozptylovat a vy si tak budete moci intenzivně vychutnat jedinečné zážitky. V lanovém centru na vás čeká areál nízkých překážek, nově otevřený areál nízkých týmových překážek, tréninková stěna, několik aktivit zvaných „problem solving“, dále pak 10 individuálních a 5 týmových vysokých překážek (výšky od 4 do 11 metrů) a na závěr věž (Challenge tower) s několika vertikálními překážkami a plošinou ve výšce 12 metrů. Z této plošiny vede lanovka dlouhá 80 metrů.

BOBOVÁ DRÁHA HARRACHOV
Špičková zahraniční technologie bobové dráhy umožňuje v Harrachově vrcholný zážitek z jízdy. Tato atrakce je určena pro všechny od 2 do 100 let. Rychlost bobu ovládají jezdci sami pomocí brzdové páky a tak si každý zvolí své vlastní tempo, které mu vyhovuje. Na bobové dráze lze jezdit samostatně nebo ve dvojici se svými dětmi či kamarády.

MONKEY PARK HARRACHOV
Jedná se o 273 metrů dlouhé lanové centrum se 14 překážkami pojmenované jako MONKEYPARK.MONKEYPARK je určen nejširší veřejnosti včetně dětí od 140 cm výšky. Je projektován a koncipován tak, aby ho mohl absolvovat i absolutně netrénovaný turista nebo dítě od dané výšky. Návštěvník Špindlerova Mlýna a Harrachova, se tak zde bude moci kromě svezení na bobové dráze věnovat na jednom místě i další atraktivní aktivitě. Atraktivita MONKEYPARKU spočívá v postupném zdolávání překážek zavěšených na lanech mezi stromy ve výšce 3 – 7 metrů. Na stromech jsou přitom připevněny mezi jednotlivými překážkami speciální základny, na nichž si návštěvník jednak odpočine a také se přesune po překonání jedné překážky na druhou. A bobové dráze lze jezdit samostatně nebo ve dvojici se svými dětmi či kamarády.

TURISTICKÉ TIPY
Výlety z Harrachova

SKLÁRNA HARRACHOV
Sklárna Novosad a syn je soukromá, druhá nejstarší sklárna v Čechách. Byla založena před rokem 1712 na jilemnickém panství hrabat Harrachů. Zachoval se zde tradiční způsob výroby.

MUZEUM SKLA HARRACHOV
Muzeum skla je součástí sklárny. Obsahuje historicky a technologicky ucelenou sbírku historického skla z produkce harrachovské sklárny.

PIVOVAR HARRACHOV
Minipivovar s restaurací byl postaven v roce 2002 přímo v areálu sklárny a sousedí s hlavní hutní halou sklárny. Z restaurace je tak možné sledovat prosklenou stěnou výrobu skla. Je také možné jít z restaurace do hutní haly na ochoz nad pecemi rozpálenými do červena, kde na každého dýchne příjemné teplo.

SKI MUZEUM HARRACHOV
Tradice Krakonoše – sklářství – lesnická činnost – doly – předměty užitné z minulosti – vývoj lyží (univerzální, běžky, skočky) – maketa obřího můstku – sportovní ocenění našich sportovců.

HORNICKÉ MUZEUM V HARRACHOVĚ
Hornické muzeum a prohlídková štola byly otevřeny v březnu roku 2003 v úrovni bývalého štolového patra. V muzeu jsou ukázky minerálů fluoritových ložisek, nástroje a pomůcky používané při těžbě, mapy a fotografie dokumentující práci na zdejším ložisku. Prohlídková štola je dlouhá zhruba 1000 m, trasa vedená typickým prostředím rudného dolu je vysypána štěrkovou drtí a osvětlena, průměrná roční tep­lota je 10–12°C (návštěvníkům doporučujeme teplejší oblečení). Návštěvníci jsou vybaveni ochrannou přilbou a pláštěm a kromě kompletního těžního stroje zde uvidí důlní vozy, akumulátorovou lokomotivu, důlní nakladač aj. Prohlídka s výkladem průvodce trvá asi jednu hodinu a návštěvníci poznají práci v dnes již neexistujících rudných dolech.

MUMLAVSKÝ VODOPÁD
V údolí říčky Mumlavy přibližně 1,5 km od Harrachova najdete cca 10 m vysoký Mumlavský vodopád. Ten je jedním z nejkrásnějších a také nejmohutnějších v celé České republice. Jen pár desítek metrů proti proudu řeky naleznete také zajímavý erozní útvar – tzv. Obří kotle (obří hrnce) – balvany a skalní plotny s „mísami“, které proud dále prohlubuje.

KRKONOŠSKÉ MUZEUM ŠINDELKA
Expozice je umístěna v žulové budově, která je známá jako Šindelka. Šindelová střešní krytina se zde vyráběla od počátku 19. století až do 30. let 20. století. Posledních 60 tisíc šindelů vyrobených v roce 1934 bylo použito na starou Labskou boudu.

OZUBNICOVÁ ŽELEZNICE TANVALD – HARRACHOV
Jediná ozubnicová železnice České republiky představuje jedinečnou kulturní a technickou památku. Vlaky na této trati kdysi překonávaly několik set metrů převýšení a na nejstrmějším úseku z Tanvaldu do Kořenova proto využívaly ozubnici. Jen málokterá železnice se může pyšnit tolika „nej“ jako jizerskohorsko-krkonošská železniční trať Tanvald – Harrachov, kterou najdeme v jízdním řádu pod číslem 035. Zajímavá je nejen unikátním stavebním provedením, ale také svojí bohatou historií. Stala se pravidelným cílem cest pro obdivovatele železnice a technických památek z celé Evropy a v roce 1992 byl úsek Tanvald – Kořenov prohlášen Ministerstvem kultury ČR za kulturní památku.

Cyklisti
kola | cyklobus | cyklotrasy

POZNEJTE HARRACHOV ZE SEDLA SVÉHO KOLA
Harrachov je obklopen několika okruhy pro kola. Většina stezek je však asfaltových což může někomu vyhovovat a jinému již ne. Ale I pro ty je zde šance.

ASFALTOVÉ TRASY
Více či méně všechny oficiální trasy v Krkonoších jsou pokryty asfaltem nebo jsou štěrkové. Z Harrachova se tak dostanete na Voseckou boudu, můžete projet pod ní oblíbený Terex nebo se dostanete z druhé strany Harrachova na Dvoračky. Na všechny tyto trasy Vám stačí trekkingové kolo. Pokud si chcete usnadnit výšlap, můžete použít lanovku, která Vás vyveze i s jízdním kolem. Pak pokračujete přes Studenov na Dvoračky. Stezky v Krkonoších bohužel nejsou moc dobře propojené a většinou se musíte vrátit stejnou cestou zpět domů, nebo musíte kolo v jednotlivých úsecích tlačit.

TRATĚ PRO HORSKÁ KOLA
Pro větší adrenalin si musíte zajet do Polských Jakuszyc, kde jsou tratě o něco zábavnější. Jsou rozesety na tratích pro běžecké lyžování a můžete se z nich dostat jak na Jizerku nebo dojet na rozhlednu Smrk v Jizerských horách. Milovníci sjezdu musí jet do Rokytnice, kde fungují speciální tratě pro sjezd.

KRKONOŠSKÁ DIAGONÁLA
Harrachov – Dvoračky – Horní Mísečky – Špindlerův Mlýn – Strážné – Výrovka – Pec pod Sněžkou – Horní Albeřice – Rýchory – Žacléř
Celková délka trasy je 72 km.Zimní sport
běžecké lyžování | sjezdařské lyžování

CARVINGOVÉ KRÁLOVSTVÍ
Harrachov je centrem zimních sportů a lákadlem je především Čertova hora a její sjezdovky. Sjezdové tratě jsou denně upravovány moderní technikou. V případě potřeby je celý areál kompletně uměle zasněžován.

HARRACHOVSKÉ SJEZDOVKY
V Harrachově se lyžuje směrem do města, kde najdete červenou sjezdovku s mírným profilem na začátku, strmějším uprostřed a mírným dojezdem. Celá sjezdovka je dobrá jak pro zlepšující se jezdce tak pro profíky. Spodní část je výborná pro začátečníky a je zde i menší Poma vlek. Druhá strana kopce má sjezdovky 3 a končí v Rýžovišti. Modrá je nejmírnější a zároveň nejdelší sjezdovkou zadní strany. Konec může být pro začátečníka lehce problematický, díky dvojitému sklonu sjezdovky, skončíte tak v dlouhém traverzu napříč horou. Červená je parádní sjezdovka, hlavně po ránu, krásný sklon a je i dost široká pro delší oblouk. Harrachovská černá je perla! Je to jedna z nejprudších sjezdovek u nás a zároveň nemá žádné zasněžování. Budete zde tedy vždy jezdit na přírodním sněhu a to je v dnešní době zážitek!

SNOWBOARDING
Perfektní destinace na učení
K zimním sportům už dávno nepatří pouze lyžování, ale také snowboarding. Harrachov je příjemné středisko na naučení, protože je zde vhodný terén na učení. Takzvaná Osvětlenka má příjemný sklon, je velmi široká a je zde i noční ježdění.
Pro pokročilejší jezdce je tu bohužel pouze velmi malý park, málo překážek a žádný skok.

BĚŽECKÉ LYŽOVÁNÍ
Bohatý výběr běžeckých okruhů v okolí Harrachova.
Harrachov jako oblíbené sportovní centrum nabízí nabízí dva 7,5 km okruhy pro běžecké lyžování. Ty jsou pravidelně upravovány a oba začínají u dolní stanice lanové dráhy a s ohledem na umístění jsou vhodné pro všechny výkonnostní úrovně. Pro hřebenové túry je možné začít na vrchní stanici lanovky nebo na Rýžovišti. Na běžkách se dobře dostanete do Studenova, na Dvoračky, k Vosecké boudě nebo do Rokytnice nad Jizerou. Většina delších tras se upravuje většinou pouze jednou týdně. Mohou Vás tedy překvapit podmínky, které nečekáte, hlavně když vytrvale sněží.

Pokud jste vyznavači sportovního pojetí, doporučujeme zajet do nedalekých Polských Jakuszyc. Tratě jsou zde denně upravovány jak pro klasiku tak i bruslení a délku si můžete zvolit dle dané formy. Odsud lze pohodlně přejet zpět do Čech, na Jizerku.

SKIALPOVÉ VÝLETY
Tajný skialpinistický ráj v Krkonoších
Skialpinismus má spousta návštěvníků spojený s extrémními přechody alpských vrcholků, ale není tomu tak. I Krkonoše nabízejí spoustu tras a nádherných výhledů. Výhodou okolních kopců je, že zde kdysi býval docela rozsáhlý dřevařský průmysl, který po sobě zanechal spoustu cest v lese, které nejsou používány k ničemu jinému.
Pro úplné začátečníky bohatě poslouží Čertova hora a její běžecké tratě. Zde najdete okolo 15 km terénu. Na Čertovu horu se z tratí dostanete také a nemusíte při tom vůbec na sjezdovku. Mnohem více terénu nabízí druhá strana údolí.
Můžete zvolit tradiční cestu na Voseckou boudu a to podél řeky Mumlavy a Mumlavských vodopádů, přes Krakonošovu snídani až na Voseckou. Více akční trasa vede od obchodu Norma, kde u výjezdu jdete do lesa, podejdete pod mostem a dáte se do zprava. Po několika stovkách metrů se dáte do leva a Váš cíl je Alfrédka, odsud vpravo a finále vaší trasy je opět na Vosecké boudě.
Tras je zde samozřejmě mnohem více, proto doporučujeme navštívit Čermák rent, jedinou půjčovnu nabízející skialpové sety. Zkušený personál Vám poradí s výběrem trasy pro Vás, popřípadě lze domluvit i průvodce.

KRKONOŠSKÁ MAGISTRÁLA

Přechod Krkonoš na běžeckých lyžích
Krkonošská magistrála je určena převážně zdatnějším lyžařům a to primárně z důvodu délky celé trasy. Rekreační lyžaři mohou využít její jednotlivé úseky. Celá trasa vede z Harrachova, končí v Žacléři a je dlouhá 71km.
Z Harrachova se vydáte okolo autobusového nádraží podél řeky Mumlavy na Krakonošovu snídani, tam se dáte vlevo a po slušném výstupu dorazíte na Voseckou boudu. Odtud na křižovatku U čtyřech pánů a dále na Vrbatovu boudu. Poté se klesá přes Mísečky až do Špindlerova Mlýna. Jak je vidno, tento výlet je dobré si připravit do předu a na celý přechod je vhodné mít alespoň 2 dny.
Všechny body přechodu
Harrachov – Krakonošova snídaně – Vosecká bouda – křižovatka U čtyř pánů – Vrbatova bouda – Horní Mísečky – Špindlerův Mlýn – Skiareál Svatý Petr – Krásná pláň – Klínové boudy – Rozcestí – Dvorská bouda – Liščí hora – Lesní bouda – Pec pod Sněžkou – Lučiny – Kolínská bouda – Černá hora – Velké pardubické boudy – Modré kameny – Krausovy boudy – Weissovy domky – Horní Maršov – Rýchorská bouda – Horní Albeřice – Lysečinská bouda – Pomezní boudy v Malé Úpě – Žacléř

Náladové počasí
Nezapomeňte zkontrolovat aktuální předpověď počasí ZDE. Počasí dokáže být pěkně náladové, rozhodně ho nepodceňujte!KarolínaHotel
Made with MilleC4
Terms & conditions |  Privacy Policy
Návrat na obsah